Wynalazek polskiej Spółki ma szansę podbić rynek Ameryki Północnej

SoftBlue, grudniowy debiutant na rynku NewConnect, nie zwalnia tempa. Bydgoska spółka podpisała właśnie umowę z kanadyjską firmą – LeenlifePharma International Inc. z siedzibą w Vancouver, na dostawę SenSoftów na tamtejszy rynek. Przedsięwzięcie zakłada wyłączność polskiego urządzenia pod warunkiem uzyskania monetyzacji na poziomie 6 mln USD w ciągu 2 lat od podpisania kontraktu. Dotychczas to pierwsza tak poważna obecność bydgoskiej spółki poza kontynentem europejskim.

Urządzenie pomaga mierzyć warunki w jakich transponowane są produkty wrażliwe na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności, takie jak np. żywność lub szczepionki.– Nasze czujniki są w stałej sprzedaży, a ich główni nabywcy to producenci żywności, chemii i leków oraz branża spedycyjna. Dzięki podpisanej dziś umowie SenSoft będzie także dostępny w Ameryce Północnej. Cieszymy się, że produkty Softblue zyskują coraz większą popularność nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami – tłumaczy Tomasz Kierul, prokurent Softblue.

Spółka jest twórcą wielu skomercjalizowanych już projektów m.in. SOFTAR (rozszerzona rzeczywistość), MOVESOFT (systemy zarządzania gestami) czy INVESTPLAN (system koordynowania inwestycji). Prace nad SenSoftem Spółka zakończyła w 2013 roku. Bydgoscy naukowcy opracowali go wspólnie z naukowcami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. (kk)

(Komunikat prasowy SoftBlue, 20.01.2016)