Targi EuroLab i CrimeLab – biznes ramię w ramię z nauką

Warszawa, 12–14 kwietnia 2016 r.

Zakończyły się 18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 5. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Miesiecznik Chemik patronował medialnie obu wydarzeniom, które z sukcesem łączyły świat nauki i przemysłu, co podkreślali zarówno przedstawiciele instytutów naukowych i jednostek badawczo-rozwojowych, jak i wszelkiego typu laboratoriów oraz firm świadczących usługi na rzecz sektora. Podczas tegorocznych Targów zaprezentowało się 140 wystawców z 14 krajów, a przybyło na nie niemal 6 000 branżowych gości.

Wystawcy przekonywali odwiedzających o zaletach prezentowanej oferty, a jednostki naukowe i badawcze informowały o prowadzonych badaniach i swych dokonaniach. Przedstawiciele branży uczestniczyli także w wykładach i konferencjach, podczas których mogli poszerzyć wiedzę, jak również uzyskać punkty edukacyjne.

Podczas uroczystego otwarcia Targów EuroLab oraz Crime- Lab, prof. Leszek Sirko, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podkreślał, że innowacyjność Polski powstaje poprzez współdziałanie naukowców z przemysłem, a oba wydarzenia targowe pomagają zacieśniać tę współpracę. Z kolei prof. Leszek Rafalski, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, zwrócił uwagę na synergię pomiędzy nauką i biznesem, gdyż to właśnie dobrze wyposażone laboratoria podnoszą jakość pracy naukowej.

Czytaj więcej w pliku PDF
pdf-icon